.
 

Dobrý den, Vám všem, kdo jste navštívili tyto stránky. Zejména pak vítám návštěvníky, kterým se líbí písničky skupiny  Electric Light Orchestra (E.L.O.) a jeho frontmana Jeffa Lynna.

S tvorbou Jeffa Lynna jsem se seznámil poprvé  v letech 1982 a 1983. Bylo to období alb Time a Secret Messages. Písničky z těchto "elpíček" mě ihned upoutaly a já jsem začal pátrat po dalších albech skupiny E.L.O. Neocenitelným pomocníkem v mém úsilí mi byla hudební encyklopedie Rock 2000 a starší výtisky časopisu Melodie. Navštěvoval jsem také "černé" hudební burzy, kde se daly objevit hudební nahrávky, které byly v té době velmi těžce dostupné. V polovině osmdesátých let jsem se mohl pyšnit úplnou kolekcí "elpíček" s mojí nejoblíbenější hudební skupinou!!!

Pomalu, ale jistě se ke slovu začaly hlásit cédéčka a já, s vidinou kvalitního zvuku (bez praskání a přeskakování skladeb), pokračoval dál v doplňování svojí sbírky. S nástupem internetu a expanzí empé trojek jsem si ve "21st Century" doplnil nejenom chybějící informace, ale hlavně také nahrávky (zejména díky programům Kazza++ a eMule).

                                    A protože se mi písničky skupiny E.L.O. velmi líbí, pokusím se Vám tvorbu hudebního génia Jeffa Lynna a jeho "světelného orchestru" trochu více představit prostřednictvím těchto stránek.

 

Nejvíc se těším na Vaše názory, náměty a přání. Vzkaz mi můžete nechat v Knize návštěv, popřípadě poslat pomocí Blueformu. Taky doufám, že si někdy najdeme chvíli čas na pokec na ELO Chatu.                           Aleš